![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5639.jpg)
13 лютого. День Боїнгів – 777, пара 747, 787, С-17А та RC-135V
Сьогодні – про “бермудобляхи”, зброю, Йорданію, раптовий угорський літак, розвідку та всяке інше.
Почалося все з Boeing 777-31H(ER) реєстрацією UR-AZR, котрий належить Azur Air Ukraine. Він прямував з Борисполя до міста Ла Романа, що у Домініканській республіці. Цей літак – новенький у флоті цієї авіакомпанії, був отриманий в лізинг в грудні 2021, і почав обслуговувати рейси не так давно, тому це вперше, коли мені вдалося його сфотографувати. Попереднім оператором (теж на умовах лізингу) була кацапстанська Azur Air, де літак мав реєстрацію VQ-BZD. VQ – це префікс, який позначає, що літак зареєстрований на Бермудських островах, і він є типовим для мокші, оскільки реєстрація в офшорі більш вигідна з точки зору податків, от і літає русня на “бермудобляхах”.
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN4992.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5001.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5014.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5034.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/777.jpg)
Далі з Борисполя вилетіло двоє Boeing 747 компанії National Airlines, котрі привезли в Україну ще більше допомоги від Америки, щоб посилити обороноздатність ЗСУ. Прибули вони вночі, тому мені вдалося зняти лише відліт. Першим був Boeing 747-412(BCF) з реєстрацією N729CA, котрий прямував до міста Норфолк.
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5041.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5049.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5059.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5070.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5073.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5079.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5083.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5097.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5113.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5124.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5133.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5144.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5157.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/7471.jpg)
Другий Boeing 747-412(BCF) з реєстрацією N702CA попрямував до Льєжу.
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5177.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5183.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5188.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5199.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5238.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5269.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5274.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5290.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5310.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5330.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/7472.jpg)
Дуже радий бачити, що Україна не залишається наодинці з навалою орків. Традиційно хочу висловити подяку урядові та народу Сполучених Штатів Америки за їх підтримку.
Після цього мені в кадр потрапив (вперше в цьому році) Boeing 787-8 Dreamliner з реєстрацією JY-BAC компанії Royal Jordanian. Він прямував з Амману до Чикаго, і пройшов досить далеко від мене, а шкода. Мені подобається їх ліврея, і хотілося б зробити більш якісні знімки.
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5418.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5426.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5440.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5461.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5482.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/787.jpg)
Далі – літак, котрий пов’язаний з однією цікавою історією. Для тих, хто хоч трохи стежить за новинами, не секрет, що Угорщина загалом дуже проросійська, і не в найкращих стосунках з Україною. Тому вчора було досить незвично спостерігати, як літак, зареєстрований в Угорщині віз для ЗСУ зброю, надану Литвою.
Справа в тому що у повітряному флоті Литви відсутні важкі військово-транспортні літаки, які змогли б перевезти необхідну кількість вантажу за мінімальну кількість рейсів. А возити чимось на зразок C-27J було б довго і невигідно економічно. Тому вони звернулися за допомогою до консорціуму SAC (Strategic Airlift Capability, Засоби Стратегічних Авіаперевезень), до якого входить 10 країн-членів Нато та 2 учасниць програми Партнерство заради миру. Цей консорціум оперує трьома літаками C-17A, котрі базуються на авіабазі Папа в Угорщині, і відповідно зареєстровані там. Вчора Україну відвідав один з них, з реєстрацією 08-0002, якого я, на жаль, не побачив через хмари.
Сьогодні ж інший Boeing C17A Globemaster III, з реєстрацією 08-0001 (також угорська), прибув до Бориполя з литовського міста Шяуляй, і привіз ПЗРК “Stinger”, надані Литвою після схвалення передачі урядом США. Саме на шляху до Бориполя він і втрапив мені в кадр.
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5617.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5627.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5639.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5651.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5662.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5670.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5677.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5685.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5697.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/17.jpg)
Традиційно – подяка уряду та народу Литви за їх підтримку у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.
І завершив день Boeing RC-135V Rivet Joint з реєстрацією 64-14844, котрий належить Повітряним Силам США. Ще один вид діяльності Сполучених Штатів Америки, спрямований на підтримку України, за що я дуже вдячний, оскільки такий літак може зібрати дуже багато даних про розташування та пересування російських військ. І це дуже допомагає краще підготуватися для відбиття нападу.
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5737.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5742.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5764.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5809.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/DSCN5829.jpg)
![](https://antsergiy.tech/wp-content/uploads/2022/02/135.jpg)